OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY „ZWIERZAKI - SŁODZIAKI” 2023

„ZWIERZAKI - SŁODZIAKI” 2023

ORGANIZATORZY:

● Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie

UBIEGAMY SIĘ O PATRONAT HONOROWY:

● Marszałka Województwa Śląskiego

● Prezydenta Miasta Chorzów

● Śląskiego Kuratora Oświaty

PATRONAT MEDIALNY

● portal„chorzowianin.pl”

I. CELE KONKURSU​:

1. Propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży

2. Rozbudzanie zainteresowania przyrodą i jej obserwacją.

3. Rozbudzanie zainteresowania fotografią.

4. Kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki.

5. Pobudzanie wyobraźni plastycznej.

6. Promocja talentów i umiejętności, prezentacja twórczości dzieci i młodzieży.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Tematem prac plastycznych i fotograficznych muszą być zwierzęta przedstawione w różnych sytuacjach i miejscach. Obiektami mogą być zwierzęta w środowisku naturalnym, a także zwierzęta hodowlane i domowe.

2. Konkurs adresowany jest do wychowanków przedszkoli, szkół podstawowych, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury, stowarzyszeń (dopuszcza się również możliwość zgłoszeń indywidualnych bez patronatu placówek).

3. Obowiązują dwie formy konkursu z podziałem na grupy wiekowe:

A. Konkurs plastyczny

● dzieci w wieku przedszkolnym

● klasy 1 - 3 szkoły podstawowej

● klasy 4 - 6 szkoły podstawowej

● klasy 7 - 8 szkoły podstawowej

B. Konkurs fotograficzny

● klasy 4 - 6 szkoły podstawowej

● klasy 7 - 8 szkoły podstawowej

4. Każdy uczestnik może przedstawić jedną pracę plastyczną lub jedną pracę fotograficzną:

Nadesłane prace nie mogą stanowić pracy grupowej (1 praca = 1 osoba​).

Limit prac wykonanych pod kierunkiem jednego nauczyciela to maksymalnie 5 sztuk.

5. Konkurs odbywa się drogą internetową, uczestnicy przesyłają prace konkursowe na adres zwierzakislodziaki@mdkchorzow.com zgodnie z poniższymi wytycznymi:

• praca plastyczna  - uczestnik przesyła zdjęcie swojej pracy wykonanej w formacie A4 lub A3 dowolną techniką płaską (parametry zdjęcia: format JPG, rozdzielczość do 300dpi)
  • praca fotograficzna - uczestnik przesyła jedną fotografię (parametry: format JPG, wielkość pliku do 1,5 MB, rozdzielczość do 300dpi) technika wykonania pracy jest dowolna.

Jako tytuł wiadomości należy wpisać nazwę konkursu ZWIERZAKI - SŁODZIAKI

UWAGA każdy plik jpg musi mieć pełną nazwę: imię i nazwisko autora + klasa  (nie przyjmujemy plików, których nazwa jest numerem wygenerowanym przez program/aplikację). W przypadku prac zgłaszanych przez nauczycieli/instruktorów każdego podopiecznego należy zgłosić w osobnej wiadomości e-mail =>> 1 zgłoszenie = 1 e-mail (nie otwieramy folderów skompresowanych -  ZIP)

6.  Do wiadomości email należy załączyć skan lub zdjęcie czytelnie i kompletnie (DRUKOWANYMI LITERAMI) wypełnionego oraz odręcznie podpisanego załącznika nr 1 i 2 do regulaminu (karta zgłoszenia i zgoda na udział w konkursie)

7. PRACE, KTÓRE NIE BĘDĄ SPEŁNIAŁY WYŻEJ WYMIENIONYCH WYMAGAŃ, BĘDĄ ODRZUCONE.

8. Fotografie, na których będą się znajdować znaki (np. daty) będą dyskwalifikowane. Jeśli uczestnik prześle więcej niż jedno zdjęcie - żadne nie zostanie zakwalifikowane do konkursu (organizator nie będzie decydował za uczestnika, która praca powinna podlegać ocenie jury).

9. Koszty przygotowania prac ponosi uczestnik konkursu.

10. Koszty przyjazdu na uroczyste wręczenie nagród ponosi uczestnik konkursu (jeśli możliwe będzie zorganizowanie takiej uroczystości).

III. TERMINY:

1. Prace należy przesyłać do 10 marca 2023 r. ​na adres mailowy: zwierzakislodziaki@mdkchorzow.com

temat wiadomości: ZWIERZAKI-SŁODZIAKI

2. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie www.mdkchorzow.pl oraz na portalach społecznościowych placówki do 31 marca 2023 r.. O sposobie rozdania nagród/dyplomów laureaci zostaną poinformowani indywidualnie (telefonicznie lub mailowo). Nieodebrane nagrody przechodzą na własność organizatora. Konkurs z przyczyn niezależnych od organizatora może zostać odwołany lub odbyć się w zmienionej formie. Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę internetową www.mdkchorzow.pl.

IV. NAGRODY:

1. Powołane przez organizatorów jury dokona oceny nadesłanych prac oraz zadecyduje               o podziale nagród. Decyzje jury są ostateczne.

2. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

przedszkole​ (PRACE PLASTYCZNE)

klasy 1 - 3 szkoły podstawowej ​(PRACE PLASTYCZNE)

klasy 4 - 6 szkoły podstawowej ​(PRACE PLASTYCZNE i PRACE FOTOGRAFICZNE)

klasy 7 i 8 szkoły podstawowej ​(PRACE PLASTYCZNE i PRACE FOTOGRAFICZNE)

3. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla laureatów I, II i III miejsca w każdej grupie wiekowej.

Prace plastyczne i fotograficzne oceniane są odrębnie.

V. USTALENIA KOŃCOWE:

1. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.
  2. Koordynatorki konkursu: Agata Nowak (agatanowak@mdkchorzow.com) oraz Justyna Szturma (justyna@mdkchorzow.com)