XII BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

poniedziałek, 12 grudnia 2022

Paczka dla Bohatera

PM6 dla Bohaterów

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia nasze przedszkole włącza się w akcję charytatywną. W tym roku tak jak w poprzednim postanowiliśmy wesprzeć „Paczkę dla Bohatera”

Jeżeli mają państwo chęć dołączyć się do tej szlachetnej inicjatywy to prosimy o przyniesienie jednego lub dwóch produktów do grupy swojego dziecka.

Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom i weteranom, poprzez paczki świąteczne ale też same odwiedziny i spotkanie świąteczne z Nimi . Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.

Wspieramy żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych.

Zbiórkę prowadzimy:

od 12 grudnia (poniedziałek) do 16 grudnia (piątek) 2022 roku

Zbieramy artykuły spożywcze, art. higieny osobistej itp.

Do 24 grudnia 2022 żołnierze w polskich mundurach, harcerze oraz inni wolontariusze dostarczą paczki do naszych Bohaterów. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Dziękujemy!

Każda grupa przedszkolna zbiera inne artykuły:

Grupa I SÓWKI: konserwy rybne lub herbata

Grupa II WIEWIÓRECZKI: olej lub dżemy/konfitury

Grupa III OWIECZKI: gotowe dania w słoikach lub herbatę

Grupa IV ZAJĄCZKI: bakalie lub mokre chusteczki

Grupa V RYBKI: cukier lub kostki/żel do wc

Grupa VI MOTYLKI: soki/owoce w puszce lub żel pod prysznic

Grupa VIISMERFY: konserwy mięsne/pasztety lub szampon do włosów

Grupa VIII PSZCZÓŁKI: kawa lub słodycze

Grupa IX ANANASKI: płyn do płukania/proszek do prania lub słodycze

Grupa X SŁONECZKA: płyn do mycia naczyń lub konserwy mięsne/pasztety

Grupa XI BIEDRONKI: kremy do twarzy/ciała lub kawa

Grupa XII ODKRYWCY: słodycze lub balsamy do ciała

Grupa XIII TROPICIELE: słodycze lub proszek do prania/płyn do płukania

Grupa XIV STOKROTKI (punkt przedszkolny): gotowe dania w słoiku lub balsamy do ciała

Udział w akcji jest dobrowolny, dla osób które maja możliwość i chęć wsparcia innych w potrzebie.

Więcej szczegółów pod adresem:

Poszukujemy także chętnej osoby, która może zawieźć dary do punktu we Wrocławiu (wystarczy samochód osobowy) w dniach 16 - 21.12.2022r. - chętne osoby mogą zgłosić się do sekretariatu.

Zespół ds. Wolontariatu PM6