Spotkanie z Panem Tomaszem podopiecznym Fundacji Eudajmonia

środa, 29 marca 2023

Spotkanie z Panem Tomaszem podopiecznym Fundacji Eudajmonia

W dniu 23 marca w naszym przedszkolu zapoczątkowaliśmy cykl spotkań z osobami z niepełnosprawnościami podopiecznymi Fundacji Eudajmonia. W tym dniu Pana Tomasza Mazura, który przeczytał dzieciom bajkę pt. „O dzielnym ołowianym żołnierzyku” , dzieci z wielką uwagą wsłuchiwali się w czytaną bajkę przez Pana Tomasza. Od samego początku spotkania między dziećmi a zaproszonym gościem nawiązała się duża dawka empatii. Dzieci miały możliwość zadawania własnych pytań, oraz dyskutowania na tematy ich interesujące. Padło mnóstwo komplementów pod adresem pana Tomka ze strony dzieci.....że ma ładną fryzurę, że ma ładne spodnie oraz ładny wózek dla osoby niepełnosprawnej... Było mnóstwo pozytywnej energii w miłej i ciepłej atmosferze. Całe spotkanie miało charakter edukacyjny, podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat osób z niepełnosprawnościami.

W spotkaniu uczestniczyły trzy grupy integracyjne z naszego przedszkola – Smerfy, Słoneczka oraz Ananaski.
Dziękujemy za spotkanie.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Red: E. Wojtowicz