POMOC dla uchodźców z Ukrainy w SP4

środa, 30 marca 2022

Szanowni Państwo, od przyszłego tygodnia sąsiadująca z nami Szkoła Podstawowa nr 4 w Polkowicach stanie się tymczasowym domem dla 50 osób z Ukrainy. Sala gimnastyczna będzie dla tych kobiet z dziećmi ich miejscem spania, odpoczynku, miejscem zabawy dla dzieci oraz miejscem spędzania większości czasu. Są to osoby, które nie mają żadnych znajomych, ani rodziny w Polsce. W związku z tym nie mają innego wyboru niż tymczasowe zamieszkanie na sali gimnastycznej.

Nasze przedszkole chce wspomóc w tym trudnym czasie szkołę i ich gości stawiając sobie za cel:

  • Stworzenie miejsca zabawy dla dzieci na Sali gimnastycznej.
  • Przygotowanie powitalnych upominków dla dzieci (jajko niespodzianka, mus owocowy i jakieś akcesoria do malowania/rysowania).

Państwo jako rodzice najlepiej zdajecie sobie sprawę jak ważny jest uśmiech na twarzy dziecka, choćby chwilowe uczucie radości, doświadczenia dobroci i zapomnienie o całym złu wokół, którego część dzieci doświadczyła osobiście.

Jako przedszkole chcemy dać tym dzieciom taką namiastkę szczęścia, wywołać uśmiech na ich twarzach, wyczarować momenty, w których zapomną, że musiały opuścić swoje domy, rodziny, własne pokoje, ulubione zabawki, przyjaciół i wszystko to co wiązało się z poczuciem stabilności i bezpieczeństwa.

Dlatego jeżeli macie państwo ochotę pomóc nam w tym zadaniu prosimy o przyniesienie jednej z tych rzeczy poniżej:

  • Jajko Kinder Niespodzianka (lub inny słodycz),
  • Mus owocowy w tubce,
  • Kredki, mazaki lub kolorowe długopisy,
  • Zeszyt, kolorowankę lub blok rysunkowy,
  • Kolorowe kartki,
  • Nożyczki, klej.

Jeżeli macie państwo w domu jakieś zabawki, gry planszowe, które już nie są potrzebne waszym dzieciom, a są w dobrym stanie to także chętnie przyjmiemy – utworzymy kącik zabaw i gier na sali.

Taka sama sytuacja tyczy się każdej innej pomocy gościom z SP4: jeżeli macie państwo ochotę dostarczyć jakąś odzież, obuwie, środki chemiczne itp. To można zostawiać w naszym PM6 – wszystkie dary przekażemy do szkoły.

Pracownicy PM6

red. e-jankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: