„Kolorowe skarpety  na spacerze w barwach wiosny”

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz Pierwszego Dnia Kalendarzowej Wiosny zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym. pt. „Kolorowe skarpety  na spacerze w barwach wiosny”

Organizator: Przedszkole Miejskie Nr 6  z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi w Polkowicach zaprasza do międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego

Adresaci: dzieci  w wieku przedszkolnym (3-6lat).

Termin dostarczania prac: 19.03.2024r. (wtorek), prace należy złożyć w sekretariacie placówki.

Ogłoszenie wyników: 21-22.03.2024 r. na stronie przedszkola www.pm6.polkowice.pl

1.Cele konkursu:

• uświadomienie potrzeby tolerancji i szacunku wobec
    osób z Zespołem Downa.
  • ukazanie solidarności z dziećmi z Zespołem Downa,
  • propagowanie idei poszanowania drugiego człowieka. ,
  • rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci.

2.Praca konkursowa:

• wykonana w formacie A4,
  • każda placówka  może dostarczyć maksymalnie 3  prace,
  • praca powinna być tak wykonana, aby można było ją przypiąć do sztalugi. Elementy pracy powinny być trwale przytwierdzone,
  • technika płaska z użyciem  farb, kredek, plasteliny, innych materiałów plastycznych, z wyłączeniem materiałów sypkich jak: kasza, piasek itp.

3.Kryteria oceny prac konkursowych:

• samodzielność wykonania pracy,
  •  estetyka,
  • kreatywność i pomysłowość.

4.Nagrody:

• Komisja przyzna 3 nagrody I, II, III miejsce i dwa wyróżnienia.
  •  Dostarczone prace przechodzą na własność organizatora.
  • Prace konkursowe powinny być opatrzone metryczką, naklejoną z tyłu pracy w formie drukowanej napisanej na komputerze. Metryczki mało czytelne: prace te, nie będą brane pod uwagę Komisji.
  • Metryczka powinna zawierać: imię i  nazwisko, wiek uczestnika, nazwę placówki.
  • Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na , e-mail enia-w@wp.pl lub pod numer tel.76 745 40 16.
  • Prace należy złożyć w sekretariacie  lub w grupie Zajączki, Słoneczka.
  • Każda praca konkursowa powinna zawierać załącznik nr 1 załącznik nr 2
  • Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie informacji o swoich pracach do celów związanych z konkursem.

Zapraszamy do udziału w konkursie :)

Załączniki do pobrania znajdują się poniżej.